Graf Polska Sp. z o.o.
Plastic Products
Tel. +48 46 834 86 50
Fax +48 46 833 25 05
export@graf.info
www.graf-water.com
ul. Unii Europejskiej 26
96-100 Skierniewice

Pytania i odpowiedzi

Jak często należy usuwać osad?

Projekt przydomowych oczyszczalni ścieków zakłada, przy pełnym obciążeniu, prawidłowej eksploatacji i wykonaniu zalecanego corocznego serwisu, osad należy usuwać raz do roku. Ten okres się wydłuża, jeśli wykorzystanie oczyszczalni jest mniejsze. Częstotliwość wywozu osadu można zmniejszyć również poprzez zamontowanie większego osadnika.

O czym należy pamiętać przy przeprowadzaniu modernizacji oczyszczalni?

Istniejący betonowy zbiornik należy opróżnić i dokładnie oczyścić. Należy go również sprawdzić pod kątem szczelności - dotyczy to zarówno samego zbiornika jak i wewnętrznych przegród. Do miejsca planowanego montażu sterownika lub zewnętrznej skrzynki sterującej należy doprowadzić pustą rurę. Przy montażu nowego zbiornika należy zachować odpowiedni poziomy odpływu i dopływu.

O czym musisz pamiętać jeśli oczyszczalnia GRAF pracuje w ciągłym niedociążeniu?

Należy pamiętać, że urządzenie działa optymalnie, gdy dopływ ścieków jest regularny. W przypadku Klaro Easy zalecamy zastosowanie sterownika ZK Plus - jeśli ilość dopływających ścieków jest bardzo mała lub mieszkańcy są przez pewien czas nieobecni, ciecz jest stopniowo rozprowadzana po oczyszczalni. Dzięki temu bakterie niezbędne do oczyszczania ścieków są aktywne i nie obumierają.

Co zyskujemy dzięki włączeniu trybu urlopowego w oczyszczalni GRAF?

Opcja przełączenia przydomowej oczyszczalni ścieków w tryb urlopowy pozwala na zaoszczędzenie pieniędzy. W przypadku sterownika ZK, tryb należy uruchomić ręcznie, ZK Plus uruchamia go automatycznie.

Co dzieje się ze ściekiem oczyszczonym?

Jeśli jest taka możliwość, to ściek oczyszczony powinien być odprowadzony do cieku wodnego (rzeka, rów). Jeśli jest to niemożliwe, ściek należy rozsączyć w gruncie - przy tym rozwiązaniu należy pamiętać by grunt był odpowiednio przepuszczalny oraz zachować odległość od lustra wód gruntowych, wymaganą przez lokalne władze .

Czy z mojej oczyszczalni będą wydobywać się nieprzyjemne zapachy?

Zazwyczaj nie ma problemów z nieprzyjemnymi zapachami wydobywającymi się oczyszczalni - warunkiem jest poprawnie wykonana wentylacja. Zalecamy jednak zachowanie rozsądnej odległości od zabudowań mieszkalnych oraz tarasów i altan.

Etiqueta (0)


https://www.grafpolska.pl/oczyszczanie-sciekow/wszystko-o-oczyszczaniu-sciekow/najczesciej-zadawane-pytania.html

Pliki cookie pomagają nam ulepszać stronę internetową. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na stosowanie plików cookies. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z polityką prywatności.

Nie pokazuj mi więcej tego komunikatu